sobota 7. července 2012

Růžičky,kam se podíváš

Přeji krásný letní den,
po vydatné bouřce je tu opět sluníčko a my  můžeme vychutnávat krásu našich zahrádek a kytiček,které jsou nyní v plném květu.
U nás vedou kromě levandulí růže,které jsme vybírali a kupovali v osvědčené růžové školce v nedaleké Sobotce.Původně jsme jeli okolo z výletu  a uviděli tu nádheru.A nejen uviděli,ale i ucítili.Ta vůně je tak omamná,že prostě neodoláte.A když už se tam člověk jednou podívá,stále se vrací a nejraději by ty růžičky koupil všechny.Jestli pojedete okolo Sobotky,určitě přibrzděte.Je přímo pod Humprechtem a stojí opravdu za to. http://www.ruzepelcovi.cz/Home.aspx

Sice každý rok bojuji s mšicemi a letos poprvé i s broučkem zvaným Pidikřísek růžový,o kterém ani v zahradnictví nikdy neslyšeli,ale postřiky naštěstí vždy pomůžou a my se můžeme těšit z té nádhery.
A ty,kterým růže také učarovaly,mi dají jistě za pravdu.
Krásnou sobotu přeji,Alena.9 komentářů:

 1. Ahoj Ališa, máš nádhernú záhradu. Tiež milujem vôňu ruží a pozerám, že máš aj krásnu levanduľku, tam by som si lebedila.
  Krásne slniečkové leto.
  Emily

  OdpovědětVymazat
 2. Aliso, mam doma uplne stejnou kombinaci - zlute ruze a clematis - akorat v opacnem pomeru :o) Zahradka ti krasne kvete! Mej prima tyden, Katerina

  OdpovědětVymazat
 3. Alenko,
  tak už je zase na blogu vše v pořádku :-)
  Tvoji rozkvetlou zahrádku plnou růží a levandule jsem viděla na vlastní oči před pár dny a takovou bych také jednou ráda měla !
  A ten brouček Pidikřísek růžový má krásné jméno, škoda, že se mu také líbí růže ;-)
  Krásné letní dny !

  OdpovědětVymazat
 4. Alenka, vôňu ruží cítim až ku mne, krásna záhradka. Tak isto bojujem s voškami na ružiach, ale červenú ružu ktorá je posadená pri veľkom kríku levandule vošky obchádzajú, neznášajú vôňu levandule.
  Prajem Ti krásne letné dni.
  Jana

  OdpovědětVymazat
 5. To jsou nádhernéé růže,já je miluji,zatím je sice nemám,ale časem na ně dojde,zatím se pokochvám u tebe!

  OdpovědětVymazat
 6. Alenko...to je neskutečná krása...já růžičky tolik miluji ...tvá zahrádka je kouzelná.
  Posílám pozdrav Jana

  OdpovědětVymazat
 7. KRÁSNÉ!!!! MOC PĚKNĚ SE TI VŠE ROZRŮSTÁ.
  PA Jiřina

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj Aleno!

  Máš opravdu krásnou zahradu a růže přímo snové.

  Pamatuješ si jejich jména? Jsem blázen do růží a tak by mne zajímalo,které přesněu tebe rostou a jak jsi s nimi spokojena.

  Přeju hodně radosti z jejich pěstování.

  Zuzka

  OdpovědětVymazat